Médiamegjelenések
Nemzeti Portrétár média megjelenései
A Máriássy nemzetség legendái
2022.06.25.
A Máriássy család történetét bemutató portrékiállítás nyílt a nemesi család ősi fészkében, a márkusfalvi várban. A cikk folytatása itt olvasható.

Lóháton bejárták Európát – a Nádasdy-huszárok története
2022.06.12.
A Nádasdy-huszárok különös történetei a 18. századból címmel könyv mutatja be a betléri Andrássy-kastélyban található huszárportrékat, a 9. számú Nádasdy-huszárezred történetét és a portrékon szereplő tisztek és törzstisztek életútját. Folytatás a cikkben.

Huszárcsíny szilvapálinkával
MAGYAR–SZLOVÁK NYELVŰ KÖTET AZ ANDRÁSSY-KASTÉLYRÓL
2022.05.20.
A Nádasdy-huszárok különös történetei a 18. századból kötetcím méltán felkelti az olvasó kíváncsiságát, különösen akkor, ha kedveli a kalandos elbeszéléseket. Harald Skala és Réfi Attila kétnyelvű (magyar–szlovák) munkáját mégsem a különös, sokkal inkább a tipikus jelzővel illetném. Jellegzetes közép-európai történet következik, amelyből a szerencse sem hiányozhat. Folytatás a Magyar Nemzet cikkében.

Könyv készült a Betléri kastélyban őrzött Nádasdy huszárportrékról
2022.03.23.
A lovas kultúra egyik legnagyobb értéke a huszár és a huszártörténet – jelentette ki Dallos Gyula, a Kincsem Nemzeti Lovasprogram megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztos A Nádasdy-huszárok különös történetei a 18. századból című könyv bemutatóján, szerdán, Budapesten. Folytatás a cikkben.

Családtörténet letétben
DIGITÁLIS ADATBÁZISBAN KUTATHATÓ HÉTEZER-ÖTSZÁZ HAZAFI ARCKÉPE
2021.12.25.
A Nemzeti Portrétárban azoknak az arcképe szerepel, akik életükkel és tetteikkel hozzájárultak az ország fejlődéséhez. Az alapító, Reicher Péter polgári kezdeményezést indít, hogy minél teljesebbé váljon Barabás Miklós készülő életmű-katalógusa. Újbudán jártunk, a történelmi emlékezést segítő alapítvány Bartók Béla úti galériájában. Folytatás a Magyar Nemzet cikkében.
